Олександр Сергієнко: «Головна мета біловодської збірної — зберегти футбольний колектив»

Часто ми говоримо про команди, які лідирують на змаганнях, стають чемпіонами, здобувають чергові трофеї та є кращими з кращих. Ми питаємо про секрет успіху, про не простий шлях та здобутий досвід. А якою ж є боротьба для тих, хто у фінальному заліку фінішує далеко від призів та нагород?
Для футбольної команди Біловодського району нинішній сезон став другим на обласній першості після досить тривалої перерви. Та поки що гравці лише на шляху відновлення сил та формування колективу.
Дійшовши до десятого туру чемпіонату Луганської області, «Біловодськ» двічі записав на свій рахунок перемогу. Сильнішими біловодчани виявилися за міловську команду та сватівську. Та попереду ще досить тривалий період футбольної боротьби. Отож про зігране та заплановане надалі розповів капітан команди «Біловодськ»  Олександр Сергієнко.

 • Для футбольної команди Біловодщини другий сезон обласної першості став не менш складний за попередній, — розповідає Олександр. — Звичайно, не відчуваємо себе новачками в організаційних питаннях, але, на жаль, на нашій території ситуація склалася так, що просто не вистачає футболістів. Тому виходить, що і цього року ми майже з нуля будуємо нову команду, а це досить суттєво відбивається і на якості гри, і на результат загалом. Також, мабуть, не менш важливий фактор для нас є формат проведення чемпіонату. Адже міські та сільські команди досить відрізняються підготовкою. І тут, напевно, було б справедливо все ж таки розділити учасників на дві ліги, як у попередньому році. Думаю, що не дуже цікаво долати гравцям достатньо серйозні відстані, щоб отримати в свої ворота п’ятнадцять голів та і забивати такі м’ячі, також, мабуть, особливого задоволення не має. Позаду вже пройдено досить вагому частину змагань. Надалі боротьба буде загострюватись. Але «Біловодськ» готовий боротися з будь-яким суперником, хоча і інколи це не дуже виходить. Та все ж в команді вже існує навіть своєрідний девіз, який допомагає підтримувати дух футболістів. Всупереч усьому ми рухаємося далі. Всупереч поразок і не дуже приємних обговорень, всупереч складнощам, всупереч усьому. Часто так складається, що ми навіть виходимо на поле без замін. Таким був матч зі «Стожарами». Це наша перша перемога. Тоді, виходячи на матч, кожен з нас розумів, що замінити нас нікому і головна задача – боротися до кінця при будь-якому результаті гри. І матч завершився з результатом на нашу користь.
 • Наскільки команда забеспечена фінансово?
 • Основною екіпіровкою «Біловодськ» повністю забезпечений. Фінансування з бюджету Біловодської ОТГ.  Головна мета біловодської збірної — зберегти футбольний колектив. Всі розуміють, що набагато складніше зібратися знову після поразки, аніж після перемоги. А ми поступалися супернику далеко не одноразово…
 • Який матч найбільш запам’ятався в цьому чемпіонаті?
 • Досі всі пам’ятають матч з марківською «Нивою». Тоді не приємний інцидент на полі подарував нашим суперникам перемогу. Після того випадку керівництвом території було прийнято рішення про постійну відеозйомку домашніх матчів. Адже такого має бути менше на полі. Мабуть, все ж таки було б справедливо і правильно зобов’язати всі команди вести зйомку домашніх ігор. Це і для команд, і для арбітрів, і для вболівальників буде дуже корисно. А взагалі – хотілося б на полі більше людяності. Футбол футболом, а життя є життям. Це моя думка.
 • На Вашу думку, з лідерів хто справив враження?
 • Ну за чемпіонство однозначно будуть боротися «Скіф», «Хімобладнання», «Шахта ім. Мельникова» та «Будівельник». Команди мають серйозну підготовку та досвід, тому нового щодо цього нічого додати.
  А «Біловодськ» буде продовжувати боротьбу, залишатися на полі до останньої хвилини. Маємо надію, що чемпіонат завершиться на позитивних нотах і без серйозних пошкоджень для гравців.
  Готуємося до наступних матчів в прямому сенсі – всупереч усьому.

Вікторія Кліщова
ФОТО з особистого архіву ФК «Біловодськ»