Голова Асоціації футзалу Юрій Кравченко розповів про варіанти закінчення футзального сезону на Луганщині

        Як відомо, у зв’язку з епідемією коронавірусу футзальний сезон на Луганщині, який було плановано завершити до  19 квітня 2020 року, призупинено.  Про те, які варіанти подовження змагань розповів голова Асоціації футзалу Луганської області Юрій Кравченко.

 • В Сєвєродонецьку в Льодовому палаці Асоціація футзалу України планувала проведення Фіналу Чотирьох Кубку України 21-22 березня. Чи буде проведено цей турнір в майбутньому в Сєвєродонецьку?
 • На сьогодні є офіційна інформація від Асоціації футзалу України про перенесення фіналу Кубку України на 2-3 травня. Місто проведення – Сєвєродонецьк. Але ж,  Ви розумієте, що спрогнозувати як буде розвиватися пандемія коронавірусу в країні наразі важко. Тому, можливо, і ці дати також будуть змінені. Маю надію, що Сєвєродонецьк в цьому році отримає можливість провести один з найголовніших футзальних турнірів в країні. Для нашого футзалу це буде справжня подія.
 • Вболівальників і команди цікавить чи будуть проведені Всеукраїнській фінал АФЛУ і Кубок регіонів АФЛУ?
 • За інформацією з комітету АФЛУ турніри плануються проводитися. Більше інформаціїї, звісно, буде по завершенні в країні пандемії.
 • Через  коронавірус також призупинено обласний Чемпіонат з футзалу.    
 • Так. Коли було прийнято рішення про призупинення Чемпіонату, були зіграні майже всі матчі (окрім двох) вищої ліги, результати яких вже не впливають на розташування в першій трійці команд в турнірній таблиці. Незіграні матчі «Щит» – «Самсон» і «Самсон» – «Будівельник», скоріше за все, будуть зіграні напередодні наступного сезону.
 • Якщо з вищою лігою, більш менш, ситуація зрозуміла, то як плануєте вирішувати закінчувати чемпіонат у інших лігах – з першою по четверту?
 • Не дивлячись на те, що ліги вийшли на фінішну пряму, в кожній з них потрібно зіграти ще по чотири-п’ять турів. Мабуть, найбільш складна, і в той же час цікава, ситуація склалася в першій лізі, де шість команд мають шанси потрапити у плей-офф змагань – для цього їм потрібно зайняти місця з першого по четверте. Складність ситуації в тому, що кожна команда має гравців, які беруть участь у чемпіонаті області з футболу.
 • Серед команд другої ліги марківська «Нива» також гратиме в обласному футболі.
 • У другій лізі простіше, там лише «Нива» грає у великий футбол. Ми спілкувалися нещодавно з марків’янами, і команда готова розглянути можливість грати, як то кажуть, на два фронти, а саме приїздити до місця проведення матчів (всі матчі проводяться в спортивних залах міста Сєвєродонецьк) серед тижня. А оскільки майже всі команди, що грають в другій, третій і четвертих лігах, щорічно беруть участь у турнірі «Аматорська ліга» на відкритих майданчиках, тому продовження змагань в цих лігах буде розглядатися відразу після закінчення карантину. Наразі є два варіанти завершення. Перший – влітку (можливо травень), відразу по завершенню карантину на проведення спортивних заходів, другий –  безпосередньо перед початком наступного сезону (жовтень). Всі ці питання вже будемо вирішувати з Луганською обласною асоціацією футболу.
 • То ж, всі ліги плануєте догравати?
 • Звісно. Всі змагання в лігах обов’язково будуть завершені. Все залежить від того, коли спаде пандемія в країні. То ж бажаю всім здоров’я та дотримуватися карантинних заходів.

Прес-служба Асоціації футзалу Луганської області  

Засідання Виконкому УАФ: фундаментальні рішення щодо футзалу

Вчора у київському Будинку футболу відбулося засідання Виконавчого комітету Української асоціації футболу.

Під час нього було прийнято низку важливих рішень щодо співпраці футбольних та футзальних структур.

Вперше за всю історію визначені умови належної організації змагань з футзалу та управління розвитком цього виду спорту на обласному рівні в Україні.

Їхня головна суть полягає у:

1) чіткому визначенні вертикалі управління у сфері футзалу в Україні;
2) упорядкуванні умов взаємодії на регіональному рівні між обласними асоціаціями футболу та обласними членами АФУ, які здійснюють управління регіональним (обласним) футзалом;
3) забезпеченні та максимальній реалізації відсутності тенденцій проведення «неофіційних футзальних змагань» на регіональному рівні;
4) чіткому механізмі системи обліку футболістів, що сприяє уникненню їхнього окремого обліку у футболі та футзалі.

​Так, Виконком УАФ затвердив типовий Тристоронній договір про співпрацю щодо управління та розвитку футзалу на обласному рівні, який укладатиметься між АФУ, обласною асоціацією футболу та обласною асоціацією футзалу у кожній конкретній області.

До того ж, Інформаційно-аналітичний відділ УАФ отримав доручення щодо надання ключів доступу обласним асоціаціям футзалу для ведення обліку гравців з футзалу на обласному рівні.

Також Виконкомом УАФ було прийняте остаточне рішення про рекомендацію постійним та асоційованим членам УАФ утриматися від будь-яких форм участі та підтримки розвитку міні-футболу (під егідою організацій ФМФУ/EMF/WMF), футзалу (під егідою організацій FIFUSA/AMF) та спортивних змагань, які містять ознаки футзальних на території України. Окрім того, постійним та асоційованим членам УАФ рекомендовано встановити дисциплінарну відповідальність за порушення відповідних рекомендацій у своїх статутних і регламентних документах.

Про ці нововведення офіційному сайту Асоціації футзалу України розповів віце-президент АФУ Володимир Гримайло.

– Розкажіть, чим були зумовлені такі рішення Виконкому УАФ?

– Передусім, це пов’язано з відсутністю належного обліку футзалістів на місцях, а також наявністю низки «футзальних змагань», які не мають нічого спільного з розвитком футзалу як виду спорту та жодним чином не входять до футбольно-футзальної вертикалі.

Після проведення консультацій з обласними асоціаціями футболу, а також з керівництвом обласних членів АФУ, ми виступили з ініціативою перед УАФ щодо необхідності наведення порядку стосовно вище наведених проблем у нашому виді спорту.

Затверджені УАФ умови співпраці є правильним механізмом взаємодії між організаціями, які розвивають футзал та управляють ним. Сам цей механізм є прямою передумовою для виконання базового правила ФІФА: «один гравець – одна команда» та відкриває можливість для упорядкування усіх футзальних змагань і створення чіткої структури управління та обліку футболістів.

– Якою є процедура укладання таких договорів?

– Процедура є доволі простою. Ми організовуємо спільну зустріч голови АФУ, а також керівників обласних асоціацій футзалу та футболу, на якій підписуємо тристоронній договір, тиснемо одне одному руки та починаємо працювати.

– Як положення цього договору будуть реалізовуватися на практиці?

– Все відбуватиметься таким чином: обласна асоціація футзалу подає до обласної асоціації футболу перелік усіх футзальних змагань на конкретний змагальний рік (сезон). Таким чином, формується Єдиний календар спортивно-масових (футбольних та футзальних) змагань під егідою обласної асоціації футболу. Відповідно, усі фізкультурно-масові активності з елементами футболу та футзалу, які не входять до цього календаря – матимуть статус неофіційних з усіма правовими наслідками.

Усі регламентні документи, що пов’язані з проведенням футзальних змагань, які організовують члени АФУ, повинні бути погоджені в обласних асоціаціях футболу.

Обласним асоціаціям футзалу буде надано ключі-доступу для ведення бази футзалістів на обласному рівні. Також тристороннім договором буде зафіксовано, що лише одна організація в області може бути відповідальною за футзал, і тільки вона має право розвивати футзал в області. Відповідно, винятково змагання під її юрисдикцією можуть носити статус офіційних.

– Що це означатиме для організацій, які не є в структурі офіційної футбольно-футзальної вертикалі, але організовують змагання, які носять ознаки футзальних?

– Усі обласні асоціації футзалу готові до співпраці з локальними організаторами. Така взаємодія можлива шляхом отримання членства у футзальних обласних асоціаціях або укладання з ними договорів про співпрацю. Відповідні дії означатимуть, що такі змагання отримали офіційний статус та перебувають під юрисдикцією ФІФА-УЄФА-УАФ-АФУ. Але це буде можливим лише за наявності двох обов’язкових умов: внесення таких змагань в Єдиний календар футзальних заходів області та чітке дотримання правила «один гравець – одна команда».

– Тобто, буде запроваджено правило «один гравець – одна команда»?

– Ми не запроваджуємо жодних нових правил стосовно статусу футзалістів. Правило «один гравець – одна команда» вже давно визначено ФІФА у Регламенті щодо статусу і трансферу футболістів як одне з головних та базових правил розвитку усіх різновидів футболу. Відповідно, ми будемо здійснювати спільний контроль за його дотриманням. Серед іншого, це означає, що футболіст може та має право бути одночасно зареєстрованим лише за одну команду, за винятком такого поєднання:

1) футбольна команда + футзальна команда;
2) футзальна команда + команда з пляжного футболу;
3) команда з пляжного футболу + футбольна команда.

Зазначимо, що такі поєднання стосуються лише правил реєстрації футболіста. Що ж стосується команд або клубів, то вони можуть виступати у будь-якій кількості офіційних змагань, але єдиним складом, тобто з дотриманням правила «один гравець – одна команда».

 Як оціните рішення Виконкому УАФ про утримання від будь-яких форм участі, пов’язаної з «міні-футболом» та «неофіційним футзалом»?

– Таким рішенням було просто розставлено всі крапки над «і» та надано чітку відповідь на усі маніпулятивні використання цих термінів.

По суті, Виконком УАФ підтвердив, що існує лише три види футболу: класичний футбол, футзал та пляжний футбол. ФІФА та УЄФА розвивають винятково ці три види спорту. Тільки вони внесені до Реєстру визнаних видів спорту в Україні.

Відповідно, лише змагання у цих видах спорту можуть носити звання «чемпіонатів» та «кубків», оскільки мають офіційний статус та перебувають у футбольній вертикалі.

Прес-служба Асоціації футзалу України

Фінал Чотирьох Кубка України 2019/2020 відбудеться у Сєвєродонецьку!

27 лютого відбулося засідання президії Асоціації футзалу України, головним питанням якого стало визначення міста, в якому відбудеться цьогорічний Фінал Чотирьох Кубка України з футзалу.

Після розгляду надісланих заявок від Асоціації футзалу Луганської області, НФК «Ураган» та МФК «Продексім» – президією Асоціації футзалу України було вирішено акцептувати пропозицію Асоціації футзалу Луганської області та визначити місцем проведення Фіналу Чотирьох Кубка України з футзалу сезону 2019/2020 рр. місто Сєвєродонецьк. Всі поєдинки турніру пройдуть у місцевому Льодовому палаці з 21 по 22 березня.

Для Сєвєродонецька фінальна частина Кубка України стане справжньою непересічною подією. Вперше за довгий час від початку проведення АТО у Східній частині Україні великий футзал повернеться на Луганщину, а місцеві глядачі матимуть змогу наживо побачити хто ж цьогоріч завоює кубковий трофей.

Додамо, що титульним партнером заходу стане компанія «Favbet», яка системно співпрацює з Екстра-лігою, а також виступала в якості партнера Асоціації футзалу України під час проведення Суперкубка України та Матчу зірок. На цей раз партнерство розраховане на співпрацю під час ще одного заходу, який матиме назву Фінал Чотирьох Favbet Кубка України 2019/2020.

Компанія «Favbet» підготувала для шанувальників футзалу низку різних активностей, а Асоціація футзалу України – приємні сюрпризи. Про них ми незабаром розповімо на наших сторінках у соціальних мережах.

Прес-служба Асоціації футзалу України

Кубок України. Підсумки 1/4 фіналу

Минулими вихідними завершилися стартові поєдинки чвертьфінальної стадії Кубка України. Пропонуємо вам невеличкий статистичний огляд цих протистоянь.

«ХІТ» (Київ) – «Food Centre-СумДУ» (Суми) – 5:2 (3:0)
Голи:
 Сірий (4), Журба (10, 40 – з пен.), Цілик (15), Жук (37) – Зеленкевич (23), Овсянніков (38)
Попередження: Жук (20), Боргун (36) – Острога (20), Горбатий (20), Бурдюг (40)
Нереалізований дабл-пенальті: Колесников (40)

Перший поєдинок між киянами та сумчанами відбувся у столиці. Підопічні Олега Лук’яненка за його підсумками забезпечили собі перевагу у три м’ячі, і мають нагоду вперше з сезону 2016/2017 зіграти у Фіналі Чотирьох.

У свою чергу, об’єднаний клуб з Сум минулоріч дійшов до півфіналу, тож, підопічні Івана Скіцка докладуть максимум зусиль у матчі-відповіді, аби повторити цей результат.

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Енергія» (Львів) – 3:1 (2:0)
Голи:
 Коваль (4, 32), Лебідь (20) – Буньо (35)
Попередження: Федюк (26) – Ременець (9), Буньо (39)

Фіналісти сезону 2017/2018 цьогоріч зійшлися у чвертьфіналі. Нині івано-франківці є чинними володарями цього трофею, натомість, львів’яни поступилися столичному «Manzana-2TK» на стадії 1/8 фіналу.

За першою серією «енергетичного» дербі, яка завершилася на користь господарів, спостерігали 850 людей. Втім, 7 березня на шанувальників футзалу очікуватиме не менш захопливий матч-відповідь у Львові.

«ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка) – «Яско» (Вінниця) – 3:1 (2:0)
Голи:
 Грицовець (8, 33), Шеховцов (18) – Коваль (32)
Попередження: Ященко (26) – Фурман (17), Барібан (18), Коваль (40)
Вилучення: Фурман (21 – друга ЖК)

Великий футзал повернувся на Луганщину. 1000 глядачів завітали до Льодового палацу у Сєвєродонецьку, аби подивитися за чвертьфінальним поєдинком Кубка України, в якому представник Донеччини – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» приймав вінницький «Яско».

Обидві команди вже продемонстрували найкращі кубкові результати у своїй історії. Минулоріч «ДЕ ТРЕЙДИНГ» ще під назвою «Авангард» поступився у першому попередньому раунді харківському «Viva Cup». Натомість, команда Івана Дученка дебютує у цьому турнірі.

Миколаївці здобули непоганий гандикап, але у березні на них чекатиме другий поєдинок цього протистояння.

«Skidka» (Київ) – «Продексім» (Херсон) – 2:5 (0:4)
Голи:
 Ткаченко (29), Щериця (38) – Моспан (7, 7), Зварич (10), Корсун (11), Бессалов (34)
Попередження: Щериця (17) – Ципун (13)

Третій сезон поспіль київські аматори потрапляють до 1/4 фіналу Кубка України. Два роки тому «Альтернатива» в очному протистоянні здолала «RED» та кваліфікувалася до Фіналу Чотирьох.

Натомість, попереднього сезону та ж таки «Альтернатива» поступилася «Продексіму» у чвертьфіналі. Цьогоріч херсонці знову протистоять представнику чемпіонату Києва. На цей раз ним став ФК «Skidka». Матч зустрів неабияку цікавість серед столичних глядачів. Команда Олега Шуста нав’язала боротьбу, але поступилася. Тож, зустріч у Херсоні «мельники» розпочнуть з переваги у три м’ячі.

Також наводимо статистику найкращих бомбардирів турніру.

За підсумками попередніх раундів + плей-офф: Вадим Чернега («Яско» – 11 голів)

За підсумками плей-офф: Даниіл Абакшин («Ураган» – 5 голів)

Прес-служба Асоціації футзалу України

Розклад футзальних матчів на 19-23 лютого

Розклад футзальних матчів на 19-23 лютого

Середа, 19 лютого

Спорткомплекс «Олімпія»

19:10 – 1 ліга – «Надія» – «Google» — 6:6

Льодовий палац спорту

20:00 – товариський матч – «Щит» – «ДЕ Трейдинг» — 1:6

Субота, 22 лютого

Льодовий палац спорту

9:00 – 11:30 – турнір серед ветеранів пам’яті В.Єрьомкіна

12:30 – ¼ Кубку України – «ДЕ Трейдинг» – «ЯСКО» (Вінниця)

14:00 – 19:00 – турнір серед ветеранів пам’яті В.Єрьомкіна

Спорткомплекс «Олімпія»

15:00 – 2 ліга – «ЛДУВС» – «Нива» Марківка

16:00 – 1 ліга – «Станичник»  – «Шахта ім.Капустіна»

17:00 – 4 ліга – «Винар» – «Патруль»

Неділя, 23 лютого

Спорткомплекс «Олімпія»

10:00 – 4 ліга – «Молот» – «Юність»

11:00 – 2 ліга – «Фенікс» – «Сокіл»

12:00 – 4 ліга – КДЮСШ2 – «Екодім»

13:00 – 4 ліга – «Молнія-2» – «Квазар»

14:00 – 3 ліга – «NRC» – «Імпульс»

15:00 – 3 ліга – «Олімпік» – «Альянс»

16:00 – 3 ліга – «Дізель» – «Тайм»

Льодовий палац спорту

10:00 – 16:00 – турнір серед ветеранів пам’яті В.Єрьомкіна

16:00 – вища ліга – «Чайка» – «Щит»

17:00 – вища ліга –  «Самсон» – ГУНП

18:00 – вища ліга – «Будівельник» – «ІВТ»

19:00 – 2 ліга – «Спорт Стайл» – «Самсон-2»

В Сєвєродонецьку відбудеться матч 1/4 фіналу Кубку України

Матч 1/4 фіналу Кубку України за участю миколаївського клубу «ДЕ Трейдинг» відбудеться в Сєвєродонецьку, в суботу, 22 лютого о 12:30.

Суперник «Де Трейдингу» на стадії 1\4 фіналу розіграшу Кубку України буде аматорська команда із Вінниці «Яско». Цей клуб створено 2013 року і носить він назву торговельної фірми. Команда неодноразово вигравала чемпіонат та Кубок Вінничини. Нині впевнено лідирує у чемпіонаті Вінниці,не маючи жодної поразки. Також потрапила до третього етапу обласного чемпіонату.(Обласний чемпіонат проходить у кілька етапів. Команди розбиті на групи,а потім переможці та призери переходять до наступних етапів,лишаючи «поза бортом» найслабкіших). Багато футзалістів клубу також грають у великий футбол,але в чемпіонаті області виступають за різні команди.
На першому попередньому етапі розіграшу Кубку України вінничани двічі обіграли львівську «CORE VALUE» 7:1 вдома та 4:2 в гостях. На другому також двічі виграли у житомирського «Іn Bew-2» 5:3 в гостях и 14:2 вдома, на стадії 1\8 у Херсоні розібралися із другою командою місцевого «Продексіму» 10:5,а на матч-відповідь «мельники» не приїхали. Як бачимо,суперник миколаївських «енергетиків» досить серйозний,не зважаючи на аматорський статус.
Перша гра 1\8 фіналу розіграшу Кубку України відбудеться 22 лютого у суботу о 12.30 . «Домашньою ареною» «Де Трейдинга» у цей день стане Льодовий Палац у Сєвєродонецьку. Майданчик обрано не випадково, адже це чи не єдина на теренах Донецької та Луганської областей, спортивна споруда,яка зможе прийняти більше тисячі глядачів та має футзальне поле стандартних розмірів.
Керівництво нашої команди планує виїзд болільників на цю зустріч. Індивідуальні та колективні заявки можна подати за телефоном 099-052-59-28.
Як і завжди буде організовано он-лайн трансляцію матчу. Посилання на яку ми оприлюднимо пізніше.

Футзальний клуб «ДЕ Трейдинг»

В середу, в Льодовому палаці спорту, відбудеться товариський матч «Щит» — «ДЕ Трейдинг» (Миколаївка)

В середу, в Льодовому палаці спорту, відбудеться товариський матч «Щит» (Сєвєродонецьк) — «ДЕ Трейдинг» (Миколаївка). Початок матчу о 20:00.

Нагадаємо, «ДЕ Трейдинг» в суботу зіграє матч 1/4 фіналу Кубку України з футзалу. Суперник — вінницька команда «ЯСКО».  Початок — 12:30.

Представник Донбасу «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька область) отримав суперника в 1/4 фіналу Кубка України

11 лютого у столичному Будинку футболу відбулася церемонія жеребкування 1/4 фіналу Кубка України. За її підсумками було сформовано такі пари:

«ХІТ» (Київ) – «Food Centre-СумДУ» (Суми)

«ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка) – «Яско» (Вінниця)

«SKIDKA» (Київ) – «Продексім» (Херсон)

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Енергія» (Львів)

Базовою датою перших матчів є 22 лютого. Вони відбудуться на майданчиках команд, які вказані першими. Повторні поєдинки заплановані на 7 березня.

Прес-служба Асоціації футзалу України

В п’ятницю, 14 лютого,»СКВ-Комфортне місто» стартуватиме в Чемпіонаті України серед ветеранів «40+»

Найближчої п’ятниці розпочнуться поєдинки у 5-му за ліком чемпіонаті України серед ветеранів 40+.

Цьогоріч він проходитиме у 3 етапи, а участь у ньому візьмуть такі 8 команд:

«СКВ-Комфортне місто» (Сєвєродонецьк)
«Олімп» 
U-40 (Южноукраїнськ)
«Чорне море» (Одеса)
«Динамо» (Суми)
«АРПИ» (Донецьк)
«Глорія» (Одеса)
«ТВД» (Львів)
«Володимирівка» (Волинська обл.)

Розклад першого етапу виглядає таким чином.

14-15 лютого. м. Житомир

14 лютого

12:30. «СКВ-Комфортне місто» – «Олімп» U-40 4:4
13:25. «Чорне море» – «Динамо»
14:20. «АРПИ» – «Глорія»
15:15. «ТВД» – «Володимирівка»
16:10. «СКВ-Комфортне місто» – «Глорія»
17:00. «Динамо» – «Володимирівка»
17:55. «Олімп» U-40 – «ТВД»
18:50. «Чорне море» – «АРПІ»

15 лютого

09:00. «СКВ-Комфортне місто» – «Чорне море»
09:50. «АРПИ» – «Олімп» U-40
10:40. «ТВД» – «Динамо»
11:30. «Володимирівка» – «Глорія»
12:20. «ТВД» – «СКВ-Комфортне місто»
13:10. «Динамо» – «Олімп» U-40
14:00. «Глорія» – «Чорне море»
14:50. «Володимирівка» – «АРПИ»

Матчі другого етапу відбудуться 3-4 квітня у Запоріжжі. Фінальний етап пройде в Одесі. Дати його проведення будуть повідомлені пізніше.

Прес-служба Асоціації футзалу України